Connect with us

Lajme

KQZ e rikthen Naim Bazajn në garë për kryetar të Drenasit

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që ta rikthejë në garë kandidatin “e pavarur” për zgjedhjet komunale në Drenas, Naim Bazaj.

Published

on

Ky vendimi i KQZ-së vjen vetëm një ditë pasi Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa kishte anuluar vendimin e kësaj të parës për decertifikimin e Naim Bazajt në zgjedhjet për kryetar të komunës së Drenasit.

“Aprovohet si i bazuar apeli i subjektit politik Nisma, me seli në Prishtinë, ashtu që anulohet vendimi i KQZ-së, me numër 1084-2016 i datës 20.11.2016 dhe çështja i kthehet KQZ-së, në rishqyrtim dhe rivendosje”, thuhej ndër të tjera në vendimin e PZAP-së, raporton Koha.net.

“Hedhet si e palejuar pjesa e kërkesës së panelit të subjektit politik Nisma, me seli në Prishtinë, në pjesën që i referohet lënies në fuqi të vendimit të KQZ-së, numër 1024/2016 të datës 11.11.2016, për certifikimin e kandidatit Naim Bazaj, për kryetar të Komunës në Gllogoc, për zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale”, thuhej më tej në këtë vendim.

Ndërkaq sot, KQZ ka marrë vendimin e ri duke e rikthyer në garë Bazajn si kandidat i pavarur, i cili kohë më parë kishte vendosur të tërhiqej nga gara dhe t’i bashkohej fushatës së PDK-së, e cila për kandidat ka zgjedhur ish-ambasadorin e Kosovës në Shqipëri, Ramiz Lladrovci.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending