Connect with us

Lajme

“KPM vendos të premten për xhirimet e burgut të publikuara nga Klani”

Shefi i Komisionit të Pavarur për Media, Adnan Merovci, në Zona B të Klan Kosovës, ka thënë se pritet që të premten të merret vendimi nëse televizioni ka thyer rregullativën në fuqi me publikimin e pamjeve të burgut ku vdiq Astrit Dehari.

Published

on

Ai ka deklaruar se ky proces është rrjedhojë e ankesës së familjes, por edhe e incimit ex-oficio, pasi pamjet qenë publikuar në emisionin Zona e Debatit, njofton Klan Kosova.

Merovci ka folur edhe për procesin e digjitalizimit të transmetuesve, proces të cilin e ka cilësuar si të përcjellë me plot vështirësi.

“Është detyrim i rregullatori botëror, edhe standard, dhe si i tillë bën që shteti të bartë barrën e mospërfundimit”.

“Fillimisht është humbur shumë kohë, dhe kur kemi ardhur në situatë të kohës shumë të shkurtë është përshpejtuar krejt procesi, dhe qeveria ka funksionuar pa strategji”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending