Connect with us

Sporti

Kosovës i largohet ylli kryesor i skuadrës

Published

on

Ylli më i madh i Përfaqësueses së Kosovës në basketboll, amerikani Justin Doellman, ka mbyllur ciklin e eliminatoreve për “Eurobasket 2017” para kohës.

Ai është larguar nga përfaqësuesja pas ndeshjes me Ukrainën të mërkurën mbrëma. Për ndeshjen e fundit eliminatore, kundër Bullgarisë, vendin e Doellmanit do e zërë amerikani tjetër Scott Bamforth.

Kjo ndeshje do të luhet të shtunën në Mitrovicë dhe me të do të mbyllet cikli eliminator për “Eurobasket 2017”, ku Kosova tashmë nuk ka gjasa të kualifikohet.

Amerikani Doellman ka lënë Kosovën, për t’iu bashkuar skuadrës së vet në stërvitje, Barcelonës, ka bërë të ditur drejtori i Përfaqësueses së Kosovës, Arben Fetahu, të enjten.

“Në ndeshjen e ardhshme do të vijë të luajë Scott Bamforth, pasi kemi nevojë për një plejmejker”, ka delaruar Fetahu për Kohën Ditore.

Bamforth ka qenë në Kosovë gjatë fazës përgatitore me ekipin dhe ka zhvilluar disa ndeshje miqësore gjatë turneut në Itali kundër skuadrave nga kolegjet amerikane.

Po ashtu, Kosovës ndaj bullgarëve do t’i mungojë edhe Jaren Sina që nuk luajti as me Ukrainën. Sina është kthyer në SHBA për shkak të obligimeve që ka ndaj kolegjit të tij.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending