Kosovë-Greqi: Kjo është katërshja e gjyqtarëve që do ndajë drejtësinë

Periskopi.com Sporti

E gjithë vëmendja e adhuruesve të futbollit në Kosovë sonte qëndron te kombëtarja Dardane.

‘Djemtë e Vokrrit’ do të zbresin në fushën e blertë me fillim nga ora 20:45, për përballjen kundër Greqisë.

UEFA ka caktuar gjyqtarin cek, Pavel Kralovec që të ndajë drejtësinë në këtë takim.

Asistentët e Pavel do të jenë Ivo Nadvornik dhe Tomas Moukrusch, po ashtu nga Çekia.

Gjyqtari i katërt do të jetë Miroslav Zelinka.

Mbetet të shihet se çfarë rezultati do të marrë Kosova sonte, me fillim nga ora 20:45. 

Shpërndaje në: