Connect with us

Lajme

Kosovarët populli më besimtar në botë

Published

on

Pas Tajlandës dhe Nigerisë, Kosova radhitet me 94 për qind të qytetarve të sajë besimtarë.

Në anketën që është zbatuar në 68 vende të botës nga Vin Gallup International si pjesë e studimit 40-vjeçar të vendeve të botës, pas Kosovës me popullësi më fetare është Maqedonia me 84 për qind, Serbia me 75 për qind, Greqia me 73 për qind, derisa Shqipëria me 56 për qind.

Globalisht janë intervistuar një total prej 66,541 personave nga të cilat 62% e kanë deklaruar veten si besimtarë, 74% besojnë se njeriu ka shpirt dhe 71% besojnë në Zot, 56% në Parajsë, 54% në jetën pas vdekjes, dhe 49% besojnë se ka një Fer.

Në përgjithësi, në mesin e njerëzve me nivel më të lartë të arsimit dhe të ardhura më të larta, niveli i fesë është në rënie./Gazeta Fjala/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending