Connect with us

Lajme

Kosovarët paguajnë homologimin më të shtrenjtë në rajon

Monopoli i Qendrës së Homologimit të Automjeteve, të cilën e kishte përuruar ish-ministri i MTPT-së, Fatmir Limaj, do të vazhdojë veprimtarinë deri në qershor të vitit 2019.

Published

on

Kjo, meqë Ministria e Infrastrukturës ka hequr dorë nga hapja e tregut në fushën e homologimit të veturave me arsyetimin se një veprim i tillë mund të sjellë pasoja financiare për Qeverinë, shkruan sot Koha Ditore.

Se ka monopol në këtë aktivitet e pranon edhe Autoriteti Kosovar i Konkurrencës, por, sipas këtij institucioni, situata është e komplikuar se duhet analizim profesional.

Një monitorim të tillë, ky autoritet nuk pritet ta bëjë këtë vit. Arsyeja – gjatë vitit 2017, do të bëhet një analizë dhe raport i përgjithshëm për gjendjen në treg sa u përket monopoleve dhe ndikimit të tyre në tregjet përkatëse.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending