Connect with us

Lajme

Kosovarët kërkojnë mjekim në Serbi

Published

on

Çdo natë nga Stacioni i Autobusëve në Prishtinë nisen pacientë, të cilët shkojnë për t’u mjekuar në spitalet e shtetit fqinj – Serbi, me të cilin Kosova ishte në luftë deri në vitin 1999. Qytetarët thonë se kanë shumë arsye që e bëjnë këtë, derisa sigurimet shëndetësore shihen si zgjidhje e vetme për ndalimin e ikjes së kosovarëve për mjekim jashtë vendit
Safeti është një kosovar, i cili nga Stacioni i Autobusëve në Prishtinë udhëtonte në drejtim të Beogradit. Ai atje ishte nisur për të bërë kontrolle mjekësore, pas një operacioni që e kishte kryer në Mitrovicën e Sremit. Ai ka thënë se për shkak të besimit të zbehur në institucionet shëndetësore të Kosovës ka vendosur të operohet në një spital në Kamenicën e Sremit, ku tash bën kontrolle të vazhdueshme.
“U detyrova të shkojë në Kamenicën e Sremit. Operacioni atje më ka kushtuar 6000 euro dhe shpenzimet e rrugës nja 1000 euro. Por, ka pasur siguri më shumë”, ka thënë ai për “Zërin”.
Pacienti kosovar thotë se kontrollet, që tashmë i bën, i kushtojnë rreth 30 euro. “Edhe këtu bëj kontrolle dhe analiza. Kam bërë edhe në Prizren. Më thonë që jam shumë mirë”, ka thënë ai.
Safeti ka treguar se për kryerjen e intervenimeve ka qenë i detyruar të hyjë në kredi./Zeri/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending