Connect with us

Lajme

Kosovarët Festën e Bajramit mund ta presin pa energji elektrike

Published

on

Në ditë vere, rikthehen sërish reduktimet e energjisë elektrike, shkaku i ndërprerjes së planifikuar të bllokut B2 për remont dhe rënia e paplanifikuar e Bllokut 1. Një rënie e tillë ka rikthyer akuzat dhe kundërakuzat mes KEK-ut si prodhues i energjisë dhe KEDS-it si furnizues i energjisë.

Ka qenë kjo komunikatë e lëshuar në mëngjes nga KEDS-i që ka ngritur tensionet mes dy operatorëve.

Në komunikatë kanë deklaruar se të dy blloqet janë ndërprerë pa asnjë paralajmërim, duke shkaktuar probleme në furnizim.

Sipas KEDS-it, zyrtarë të të cilit nuk kanë pranuar të flasin para kamerës, kjo nënkupton se vetëm brenda dy ditësh është reduktuar prodhimi me mbi 70 për qind.

Ata janë arsyetuar se përkundër përpjekjeve është e pamundur të sigurohet furnizimi i plotë me energji elektrike, duke u lidhur me disa rregulla ndërkombëtare që po e pamundësojnë sigurimin e më shumë energjie.

Andaj, Fitër Bajrami ka shumë gjasa të kalojë nën shoqërimin e reduktimeve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending