Connect with us

Lajme

Kosovarët as sivjet nuk do të lëvizin pa viza

Published

on

Entuziazmi se së shpejti do të lëvizin pa viza në vendet e zonës Schengen duket se ka rënë te kosovarët, si te qytetarët ashtu edhe ata politikanë që janë realë në pritjet e tyre.

Të mësuar me premtime tash e gjashtë vjet se “së shpejti do të liberalizohen vizat”, qytetarët e Kosovës duhet ta kenë humbur edhe orientimin, edhe kuptimin e fjalisë “së shpejti”, shkruan sot Koha Ditore.

Kur në pranverë Komisioni Evropian dha mendimin përfundimtar, pozitiv por të kushtëzuar, se Kosova i ka përmbushur të gjitha kriteret, dhe përmendi edhe dy kushte, kjo në Kosovë shkaktoj një entuziazëm të madh dhe bëri që përfaqësues të Qeverisë të nxitojnë për të premtuar se liberalizimi do të ndodhë shumë shpejt.

Përsëri më i pamaturi në premtime të tilla ishte presidenti Hashim Thaçi, i cili porositi se liberalizimi tash është vetëm “çështje ditësh”. Por prapë prej atëherë tashmë kanë kaluar pesë muaj e në vend të afrimit, momenti i liberalizimit të vizave është larguar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending