Connect with us

Sporti

Kosova zbulon listën për ndeshjet me Turqinë

Përzgjedhësi i Përfaqësueses së Kosovës në hendboll, Taip Ramadani, e ka publikuar listën e gjerë të lojtarëve të ftuar për dy ndeshjet e para kualifikuese për “Euro 2020”, që do t’i zhvillojë skuadra verdhekaltër ndaj Turqisë, më 2 nëntor në Ankara dhe më 6 nëntor në Prishtinë, shkruan Zeri.info.

Published

on

Përzgjedhësi Ramadani për grumbullimin e parë, i cili mbahet në Gjakovë më 27 tetor, në orën 13:00, ka ftuar këta hendbollistë:

Portierë: Arbër Curri, Flamur Gerbeshi, Edon Gashi e Haris Berisha;

Alo të djathtë: Florim Hoxha, Sharr Ramadani e Drilon Tahirukaj;

Alo të majtë: Lindrit Fetahu, Oltion Beshiri e Bajram Idrizi;

Lojtarët e vijës (pivot): Kastriot Jupa, Petrit Prekazi, Luigj Quni e Jeton Bislimi;

Lojtarë të qendrës: Valon Dedaj, Kreshnik Krasniqi e Vlerson Zherka;

Lojtarët ballorë (beka të majtë dhe të djathtë): Beni Sula, Enis Kabashi, Denis Terziqi e Etrit Xhafolli.

Kosova fatkeqësisht nuk mund të llogarisë në lojtarët Ylber Mjeku, Egzon  Gjuka dhe Endrit Abdullahi (të lënduar), kurse lojtarët Roland Nreca, Dymal Kernaja mungojnë për arsye objektive.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending