Connect with us

Sporti

Kosova U-20 të mërkurën niset për në Oradea të Rumanisë

Published

on

Përfaqësuesja U-20 e Kosovës prej 14 deri më 23 Korrik 2017 do të merr pjesë në Kampionatin Evropian U-20, Divizioni B, që do të mbahet në Oradea të Rumanisë.

Përfaqësuesja jonë i ka filluar përgatitjet nga fundi i muajit maj nën udhëheqjen e përzgjedhësit Jeton Nixha dhe ndihmësit të tij, Elvedin Plakiqi dhe tanimë janë të gatshëm për gjithë atë që i pret në Oradea.

Kosova është në Grupin D së bashku me Kroacinë, Moldavinë, Irlandën, Portugalinë dhe Hungarinë. Përfaqësuesja jonë ndeshjen e parë do ta luaj më 14 korrik (e premte) me fillim nga ora 15:45.

Basketbollistët që përzgjedhësi Nixha llogaritë në ta për në Kampionatin Evropian U-20, Divizioni B janë:

Muhamedali Janjeva,
Rinor Peci,
Egzon Kuci,
Dardan Kapiti,
Burim Zekiqi,
Dion Haxhosaj,
Mërgim Jakupi,
Edmond Kryeziju,
Bardhosh Kelmeni,
Ilir Hasani,
Gent Shala,
Valon Bunjaku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending