Connect with us

Lajme

Kosova do t’ia fshehë Brukselit ngecjet në zbatimin e MSA-së

Prishtina zyrtare ka planifikuar të mos e thotë të vërtetën në takimin e parë të Këshillit të Stabilizim-Asociimit, që do të mbahet të premten në Bruksel. Do të flasë për suksese e jo për “detyrat e papërmbushura”, shkruan sot “Koha Ditore”.

Published

on

Për llogari të këtij takimi të parë mes Kosovës e Bashkimit Evropian, Qeveria e ka hartuar një “Dokument Kombëtar të Qëndrimeve”, një kopje të së cilit e ka siguruar gazeta, transmeton Koha.net.

Aty ka listuar vetëm veprimet e ndërmarra konform kërkesave të Marrëveshjes së Stabilizim-Asociimit (MSA), e firmosur një vit më parë. Mirëpo, nuk ka përfshirë fare ngecjet e evidentuara në raportet periodike mbi përmbushjen e Programit Kombëtar për Zbatimin e MSA-së. Dhe, ngecjet janë të shumta.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending