Connect with us

Lajme

Kosova refuzon ta ekstradojë priftin britanik të akuzuar për pedofili

Published

on

Prokuroria Speciale e Britanisë së Madhe (CPS), do të apelojë një vendim të autoriteteve kosovare që kanë refuzuar të ekstradojnë një prift britanik të akuzuar për abuzim me fëmijë, raporton KTV.

Laurence Soper ishte arrestuar dhe ishte marrë në pyetje në Itali më vitin 2010 pasi që që një viktimë ishte ankuar në polici se ishte abuzuar nga ai. Ai u lirua dhe nuk u akuzua për asnjë krim.

Kur autoritetet britanike e morën në pyetje në vitin 2011, por ai u zhduk nisi një kërkim i madh evropian, përderisa nuk u gjet në Pejë, këtë vit. Londra kërkoi ekstradimin e tij në Britani, por një gjykatë kosovare e bllokoi pasi që me ligjin e Kosovës akuzat për abuzim me fëmijë, disa prej të cilave datojnë që nga viti 1970 – tashmë kanë skaduar.

“Ne jemi të lumtur që një prokuror në Kosovë e ka apeluar vendimin e gjykatës për këtë rast. CPS dhe të tjera agjenci do të bëjnë krejt çka munden që ky individ të ekstradohet në Kosovë pas kërkesës së qeverisë së Britanisë së Madhe”, ka thënë një zëdhënëse e Prokurorisë në Londër.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending