Connect with us

Sporti

Kosova pëson debakël nga Greqia

Published

on

Ndeshjet kualifikuese për Kampionatin Botëror për femra “Franca 2019” nuk janë duke i ecur mirë ekipit përfaqësues të Kosovës.

Pas humbjes në ndeshjen e parë nga Shqipëria me rezultat 3-2, tani Kosova ka humbur edhe nga Greqia, por kësaj radhe me rezultat të thellë 6-0.

Vajzat e Greqisë ishin gjatë gjithë ndeshjes më dominuese, duke arritur që gjysmën e punës të kryejnë në pjesën e parë me dy gola të shënuara.

Fillimisht ishte Eleni Markou, e cila shënoi në minutën e 33 për 1-0, ndërsa pas gjashtë minutave shënoi edhe Natalia Chatzigiannidou, e cila dërgoi skuadrat në pushim me rezultatin 2-0.

Kur pritej që në pjesën e dytë Kosova të kthehej, kjo nuk ndodhi, pasi në këtë pjesë pësuan edhe tri gola të tjerë, me Eleni Kakambouki  që shënoi në minutën e 51 për 3-0, ndërsa Sofia Nati (57, 76’) thelloi epërsinë në 5-0.

Goli i gjashtë u shënua në minutën e 82 nga Danai-Eleni Sidira, e cila vulosi rezultatin përfundimtar dhe turpërimin 6-0 të Kosovës nga Greqia.

Pas kësaj humbje, Kosova ka ende zero pikë dhe gjendet e fundit në Grupin B, ndërsa Greqia renditet e para me gjashtë pikë të tubuara.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending