Connect with us

Sporti

Kosova përfaqësohet nga tre boksierë në Evropianin e të rinjëve

Published

on

Ekipi kombëtar i Kosovës do të marrë pjesë në Kampionatin Evropian për të rinj, i cili do të mbahet në Budva të Malit të Zi.

Evropiani për grupmoshat 17-18 vjeç do të mbahet nga 11 deri më 23 nëntor në vendin fqinj.

Në këtë garë prestigjioze për të rinj, Kosovën do ta përfaqësojnë garuesit Luar Aliu (56kh), Çlirim Berisha (64kg) dhe Remzo Mustafiç (91kg).

Gjithashtu, pjesë e delegacionit do të jenë edhe selektori Shefki Bogujevci dhe gjyqtari ndërkombëtar, Latif Demolli, i cili do ta ndajë drejtësinë në këtë garë.

Edhe pse në Evropian ishte paraparë të merrte pjesë boksieri Leonit Gubetini (69kg), i njëjti nuk mund të udhëtojë me ekipin për shkak të një lëndimi që e ka pësuar në turneun “Lah Nimani”.

Federata e Boksit të Kosovës njofton se trajneri Bogujevci bashkë me tre boksierët në fjalë kanë udhëtuar sot për në përgatitje të përbashkëta me Kombëtaren e Shqipërisë në Durrës, ndërsa prej atje do ta marrin rrugën drejt Budvës në ditët në vijim.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending