Connect with us

Sporti

Kosova ngritet në renditjen e FIFA-s

Published

on

Kosova është ndër 5 përfaqësueset që kanë ngjitur më shumë shkallë në renditjen e FIFA. Skuadra e Albert Bunjakut që barazoi me Finlandën në debutimin e saj në eliminatoret e Botërorit 2018, e sheh veten në vendin e 168.

Kurse Kombëtarja shqiptare humbet 3 pozicione në renditjen e re të FIFA. Kuqezinjtë e Gianni De Biasi e shohin veten në vendin e 40 këtë muaj dhe duket se ajo që ka ndikuar shumë në këtë pozicionim është humbja në tavolinë e miqësores me Luksemburgun, ndërkohë që fitorja me Maqedoninë ka bërë që të evitohet rënia e mëtejshme.

Për sa i përket kreut të renditjes, Argjentina vazhdon të kryesojë e ndjekur nga Belgjika dhe Gjermania, ndërkohë që Kolumbia zbriti në vendin  e katërt. Për sa i përket Spanjës dhe Italisë që janë në grupin tonë të kualifikuesve të Rusi 2018, ato gjenden respektivisht në vendin e 11 dhe të 13.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending