Connect with us

Sporti

Kosova në xhudo, i lë mbrapa 17 superfuqi botërore (Foto)

Published

on

Përfaqësuesja e Kosovës në xhudo po vazhdon të korrë suksese në arenën europiane dhe botërore.

Së fundi trajneri më i mirë kosovar, Driton Kuka mori me vete katër sportistë në “Grand Slamin” e mbajtur në Turqi, dhe dy prej tyre arritën të fitonin të artën, bëhet fjalë për Nora Gjakova (58 kg) dhe Distria Krasniqi (52-kg).

Me këto dy të arta, reprezentacioni i Kosovës radhitet e treta në ranglistën e medaljeve duke lënë mbrapa 17 super fuqi botërore: Turqia, Austria, Kroacia, Çekia, Izraeli, Koreja e Jugut, Britania e Madhe, Mongolinë, Slloveninë, Kyrgazistanin, Venezuelën, Bosnjën, Azerbajxhanin, Australinë, Tajkistaninë, Serbinë dhe Uzbekistanin. Dy të parat që sigurisht kishin afër 20 garues radhiten Rusia dhe Kazakistani, përcjell Indeksonline.

Vlen të përmendet se përveç dy garuesve fituese të lartë përmendura, në këtë kompeticion morën pjesë, Fjolla Kelmendi në kategorinë 48 kilogram e cila përfundoi në pozitën e shtatë dhe Akil Gjakova në të pestin në kategorinë 73 kilogram

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending