Connect with us

Sporti

Kosova në krizë, ‘Dardanët’ në 10 ndeshje asnjë fitore

Published

on

Përfaqësuesja e Kosovës ka vazhduar me humbje, duke u mposhtur nga Sllovenia në ndeshjen e mbrëmshme në Ljublanë. 

Ndeshja e vlefshme për grupin C3 u mbyll me rezultat 2:1, me dy skuadrat që kishin raste të shumta shënimi.

Por, me këtë humbje “Dardanët” kanë shkuar në dhjetë ndeshje pa fitore.

Futbollistët e përzgjedhësit së Kosovës, Bernard Challandes në dhjetë përballjet e fundit kanë tetë humbje dhe vetëm dy barazime.

Dy barazimet Kosova i ka arritur me Moldavinë në udhëtim ku luajti 1:1, kurse barazimin e dytë Përfaqësuesja A e Kosovës e ka marrë me Greqinë në stadiumin “Fadil Vokrri”.

Fitorja e fundit e Kosovës ishte ndaj Malit të Zi në Prishtinë me rezultat të pastër 2:0.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending