Connect with us

Sporti

Kosova mposht Shqipërinë në Kampionatin Evropian

Published

on

Kosova ka shënuar fitore në përballje me Shqipërinë në Kampionatin Evropian U-20 Divizioni B.

Përfaqësuesja e Kosovës fitoi me rezultat prej 62-55, raporton Koha.net. Tre çerekët e parë të takimin ishin mjaft të baraspeshuar, por në çerekun e fundit basketbollistët e Ilir Selmanit u treguan më efikas duke e fituar atë 18-12.

Në radhët e Kosovës më i miri ishte Blendi Kadusha me 17 pikë, 7 kërcime, dhe 3 asistime, kurse për Shqipërinë më efikasi ishte Dod Lekndreaj me 18 pikë, 8 kërcime dhe 1 asist.

Një ditë më parë Kosova ishte mposhtur nga Holanda, kurse Shqipëria nga Britania e Madhe.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending