Connect with us

Lajme

Kosova mbetet pa vaksina

Published

on

Institucionet shëndetësore primare kanë mbetur pa vaksina në disa komuna të Kosovës. Zyrtarët shëndetësorë në Prishtinë thonë se nëse do të ketë vonesa të shprehura, atëherë është rrezik të çrregullohet programi i imunizimit të fëmijëve. Ndërkohë ata të Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik, shprehen se vaksinat do të vijnë së shpejti dhe nuk ka vend për panik

Luan Mujaj e kishte sjellë fëmijën e tij në Qendrën e Mjekësisë Familjare në Prishtinë për ta vaksinuar.

Por, mungesa e vaksinave në punktet shëndetësore, ka bërë që Mujaj të kthehet në shtëpi pa kryer punë.

“Nuk ka vaksina tash e disa javë. Na thanë që shpejt do të vijnë. Ky është problem serioz për ne prindërit, pasi nuk dimë nëse këto shtyrje mund të rrezikojnë apo jo shëndetin e fëmijëve”, ka thënë Mujaj për “Zërin”.

Ai ka treguar se probleme me vaksinat ka pasur edhe ditë më parë, kur një familjare e tij kishte sjellë një fëmijë për vaksinim.

“Një kushërirë e imja më tha që nuk ka vaksina. Por, mendova që i kanë sjellë. Tash po e shohim që nuk paska”, ka thënë ai.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending