Connect with us

Lajme

Kosova këtë vit do të aplikojë për anëtarësim në KE dhe UNESCO

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, paralajmëruar se këtë vit Kosova do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës dhe UNESCO.

Published

on

“Këtë vit Kosova do të aplikojë për anëtarësim në Këshillin e Evropës dhe UNESCO”, ka thënë presidenti Thaçi në një intervistë që pati dhënë për gazetën “Epoka e re” me rastin e 9-vjetorit të shpalljes së pavarësisë së Kosovës.

Edhe ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj, ka thënë për gazetën “Epoka e re” se ministria që drejton ka hartuar një plan jashtëzakonisht të mirë të punës për vitin 2017. Ai ka thënë se qasja e këtij plani të punës është që duhet të ketë një politikë të jashtme ndersektoriale. “Gjatë këtij viti do të aplikojmë për t’u anëtarësuar në disa organizata ndërkombëtare dhe besoj se gjatë javëve të ardhshme do të ketë edhe një lajm të mirë që Kosova do të bëhet anëtare e një organizate ndërkombëtare, për të cilën kemi punuar intensivisht”, është shprehur ministri Hoxhaj.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending