Connect with us
Policia e Kosoves Policia e Kosoves

Lajme

Kosova kërcënohet nga një sulm terrorist këtë vikend

Published

on

Policia e Kosovës do të jenë në detyrë 12 orë pa pushim, ambasada amerikane paralajmëron shtetasit e saj. Periskopi mëson se Kosova është kërcënuar nga një sulm terrorist këtë vikend.

Burime të Periskopit brenda institucioneve të sigurisë bëjnë të ditur se Kosova ka marr një kërcënim shumë serioz. Kjo është paralajmëruar për këtë vikend, në ditën kur është festa e pashkëve katolike dhe ortodokse.

Ky kërcënim që vlerësohet të jetë serioz ka rezultuar të mbajë në punë Policinë e Kosovës me 12 orë punë dhe pa pushim.

Policia nuk flasin pse po ndodh kjo, ndërkohë Ambasada Amerikane duke u kujdesur për shtetasit e saj, ka konfirmuar se ka një kërcënim.

“Terroristët në rajon më parë kanë pasur caqe objektet e ndjeshme, përfshirë kishat dhe objektet e kulteve tjera, qendrat e këmbësorëve, arenat sportive, sallat e koncerteve dhe tubimet publike. Rishikoni planet tuaja të sigurisë: rrini të vetëdijshëm për vendndodhjen tuaj, përfshirë edhe ngjarjet lokale dhe shikoni televizionet për përditësim të lajmeve. Mbani nivel të lartë të vigjilencës dhe ndërmerrni hapat e duhur për të rritur sigurinë tuaj personale. Nëse ndodh një sulm terrorist në qytetin tuaj ose ku do të udhëtoni, qytetarët amerikanë duhet: Të ndjekin instruksionet e forcave ligjore dhe shërbyesve emergjentë. Të monitoroni uebfaqen e ambasadës për siguri”, është sugjerimi që ambasada amerikane u jep qytetarëve të vet në Kosovë.

Megjithëkëtë, Policia e Kosovës ende nuk ka bërë një thirrje të ngjashme për qytetarët e Kosovë që të shmangen nga objektet e ndjeshme./ Periskopi

 

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending