Connect with us

Lajme

Kosova i kërkon kancelares Merkel të aktivizohet në dialogun me Serbinë

Published

on

Kosova përmes përfaqësuesve politikë të saj ka kërkuar nga Gjermania rol aktiv të kancelares Angela Merkel në dialogun me Serbinë.

Sipas njoftimit të lëshuar nga Ministria e Jashtme e Republikës së Kosovës, në një takim të ministres Haradinaj Stublla me zëvends-shefen e parë për punë të Jashtme dhe Siguri në zyren e kancelares, Christina Beinhoff, në Gjermani, është kërkuar edhe një epilog për liberalizimin e vizave, përveç dialogut.

“Kishim diskutime të thella rreth dy temave strategjike për Kosovën: liberalizimin e vizave dhe dialogun me Serbinë, duke kërkuar edhe njëherë rolin aktiv të Kancelares Merkel për t’i dhënë drejtimin e domosdoshëm strategjik epilogut të tyre”, ka thënë Haradinaj-Stublla. “E drejta e fituar e Kosovës për lëvizje të lirë duhet të formalizohet sa më parë, dhe dialogu me Serbinë nuk ka epilog tjetër pos njohjes reciproke në kufijtë ekzistues, dhe sipas rendit aktual Kushtetues, si parime të panegociueshme”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending