Connect with us

Sporti

Kosova fiton medalje në Kampionatin Botëror

Në kampionatin botëror të karatesë, Herolind Nishevci e fitoi medaljen e bronztë.

Published

on

Në kampionatin botëror të karatesë, që këtë javë po mbahet në Linz të Austrisë, ku Federata e Karatesë së Kosovës u pranua përfundimisht si anëtare e barabartë dhe fuqiplote, Herolind Nishevci e kurorëzoi me medaljen e bronztë.

Në këtë kampionat karateistët tanë: Alvini, Durimi, Orgesi, Blodini, Valdrini, Elhamiu, Diellza dhe Fortesa treguan përgatitje të shkëlqyeshme dhe se me pak fat sportiv do të rrëmbenin edhe ndonjë medalje.

Porse, Herolind Nishevci u dallua nga të tjerët, jo vetëm me përgatitje më superiore se kundërshtarët por edhe me gjakftohtësinë dhe mençurinë që udhëhoqi të gjitha luftërat, raporton “Zëri.info”.

Kryetari i Federatës së Karatesë së Kosovës, Fadil Arifi është shprehur i lumtur me arritjen e këtij suksesi të Nishevcit. “Urime Herolind medalja e bronztë në kampionatin botëror të karatesë, na bëre krenar të gjithëve. Urime Kosovë medalja e parë në kampionatin botëror të karatesë”, u shpreh Arifi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending