Connect with us

Lajme

Kosova ende larg organizatave më të mëdha të sigurisë, Interpol e Europol

Kosova vazhdon të mbetët ende jashtë organizatave më të mëdha ndërkombëtare të sigurisë,  Interpol dhe Europol edhe pas tetë vjetësh nga shpallja e pavarësisë. 

Published

on

Ndonëse,  vendi ynë deri tash ka aplikuar dy herë për anëtarësim në këta mekanizma,  një gjë e tillë nuk është marrë parasysh nga këto organizata.

Deputeti i LDK-së, Nuredin Ibishi, që njëkohësisht është edhe anëtar në Komisionin Parlamentar për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës thotë se Kosova nuk duhet vetëm që të aplikoj por të ketë edhe një lobim të mirëfilltë.

E, vërejte për qasjen e institucioneve të vendit për anëtarësim kishte Plator Avdiu nga Qendra e Sigurisë së Kosovës, i cili thotë se duhet të ndryshohet qasja e deritanishme. /Tribuna Channel

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending