Connect with us

Sporti

Kosova eliminohet në gjysmëfinale, mposhtet nga Azerbajxhan

Published

on

Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll U18 është eliminuar në gjysmëfinale të kampionatit evropian, divizioni C.

Kosova pas katër fitoreve rresht në fazën e grupeve, ka pësuar humbjen e parë në gjysmëfinale përball Azerbajxhanit me rezultat 66 – 77, dhe kështu humbi rastin për finale.

Kundërshtarët ishin shumë të fortë, ku gjatë katër çerekëve ishin në epërsi. Për Kosovën më të dalluarit në këtë përballje ishin M. Janjeva me 12 pikë, E. Peci 12 pikë, G. Shala 12 pikë dhe V. Bunjaku me 11 pikë.

Djelmoshat kosovar humbën rastin për finalen e këtij kampionati por kanë mundësi të zënë vendin e tretë vetëm presin konfirminin e kundërshtarit.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending