Connect with us

Sporti

Kosova e Shqipëria bien me pozita në ranglistën e FIFA-s

FIFA ka publikuar ranglistën e re të përfaqësueseve për muajin nëntor. Në këtë ranglistë Kosova dhe Shqipëria kanë rënë më poshtë.

Published

on

Kosova tani gjendet në pozitën e 165-t, një pozitë më poshtë sesa muajin e kaluar kur ishte në pozitën e 164.

Këtë muaj Shqipëria ka rënë për dy pozita. Muajin e kaluar kuqezinjtë gjendeshin në pozitën e 47 ndërsa këtë muaj gjenden në pozitën e 49.

Në pozitën e parë të ranglistës botërore gjendet Argjentina. Në pozitën e dytë është ngritur Brazili ndërsa Gjermania ka rënë në pozitën e tretë.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending