Kosova e Shqipëria bashkohen edhe në volejboll

Periskopi.com Sporti

Komiteti Olimpik Kombëtar i Shqipërisë ka njoftuar për një tjetër marrëveshje në sport mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Pasi u bashkuan në një ligë basketbolli mbrëmë, Kosova dhe Shqipëria kanë bërë sot edhe një tjetër hap.

Federata e Volejbollit të Kosovës dhe Federata e Volejbollit të Shqipërisë janë pajtuar për një ligë të përbashkët, përcjell lajmi.net.

Këtë e ka konfirmuar KOKSH përmes ‘Twitter’.

Ky shihet si një lajm i madh për volejbollin, pasi pritet rritje kualiteti dhe konkurrence. 

Shpërndaje në: