Connect with us

Lajme

Kosova e papërgatitur me rezerva në rast të një lufte nukleare

Shtetet e fuqishme gjithmonë janë të përgatitura edhe për ditët më të këqija të krizve globale. Ajo nga çfarë druhet i gjithë globi është një luftë e mundshme nukleare mes superfuqive.

Published

on

Por, Republika e Kosovës nuk duket të jetë edhe aq e përgatitur për një situatë të tillë. Rezervat shtetërore janë të pamjaftueshme në kohëzgjatje dhe nuk mjaftojnë për numrin e banorëve.

Ekrem Avdyli nga Departamenti për Rezerva Shtetërorë i ka kishte thënë Televizionit Rrokum se është paraparë që Kosova ka rezerva gruri për vetëm 15 ditë oër 20 mijë banorë.

“Produktet agroushqimore po ashtu, për 15 ditë për 20 mijë banorë. Nafta dhe derivatet e saj: 3 ditë të konsumit të përgjithshëm vjetor”, kishte thënë ai.

E njëjta gjendje, sipas tij, është edhe sot. /Periskopi/

https://www.youtube.com/watch?time_continue=247&v=urE4MVj_c60

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending