Connect with us

Lajme

Kosova drejt zgjedhjeve, edhe një anëtar i PDK-së thotë se koalicioni me LDK-në është i paqëndrueshëm

Zërat për shkuarjen e vendit në zgjedhje të reja janë duke u shtuar brenda strukturës të subjektit më të madh në vend, Partisë Demokratike të Kosovës.

Published

on

Anëtari i PDK-së, Qemajl Mustafa në një prononcim për “Indeksonline” ka thënë se koalicioni aktual ndërmjet partisë së tij dhe LDK-së është i paqëndrueshëm. Ish-kryetari i Gjilanit thotë se vendi duhet që sa më parë të shkojë në zgjedhje të reja.

“Ky është koalicion i brishtë. Në fillim e kam thënë se kjo marrëveshje qeverisëse është fragjile dhe e njëjta rrinë në “këmbë të xhamit”. Pra, vendi do të duhej moti të shkonte në zgjedhje”, është shprehur ai.

Kurse, refuzimi i kandidatëve të kësaj partie për tu ulur në karrigen e Kuvendit të Kosovës është mirëpritur nga Qemajl Mustafa. Ai thotë se dy ish-kandidatët e PDK-së, Bajram Zejnullahu dhe Bajram Rexhepi të cilët nuk kanë pranuar të jenë pjesë e këtij legjislativi kanë vepruar në mënyrën e duhur.

“Bazuar në historikun e kësaj legjislature, në këto dy vitet e kaluar dhe në situatën jashtëzakonisht konfliktuoze përbrenda këtij mandati nuk ja vlen të shkohet aty. Nuk mund të bësh asnjë punë me to. Në këtë përbërje të Kuvendit dhe me këtë historik të tij, vërtetë nuk mund të bësh diçka që e ndreq punën. Parimisht, mire e ka Bajram Rexhepi”, është shprehur Mustafa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending