Connect with us

Sporti

Koronavirusi ‘paralizoi’ futbollin, por në këto 16 shtete zhvillohen ende ndeshjet

Published

on

Situata me pandeminë COVID-19 i njohur ndryshe si koronavirus, nuk është aspak e mirë teksa kampionatetet pothuajse në të botën janë pezulluar tashmë.

Ata që e mbajnë gjallë futbollin janë ato pak vende ku koronavirusi nuk i ka prekur shumë.

Bjellorusia si vend i vetëm evropian po vazhdon t’i zhvillojë ndeshjet e futbollit.

Ndërkaq, jashtë Evropës, futbolli po luhet edhe në Burundi, Singapor, Australi, Aruba, Turkmenistan, Hong Kong, Tanzani, Somali, Bahrein, Haiti, Nikaragua, Angola, Nigeria, Kili dhe Indonezia.

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending