Connect with us

Lajme

Korea Veriore: Amerika na shpalli luftë!

Published

on

Vendosja e sanksioneve amerikan ndaj Koresë Veriore, për liderin e këtij shteti, Kim Jong Un është shpallje e luftës, ka njoftuar zyrtarisht Pjong-jangu, raporton AFP.

Vendimi i Uashingtonit përbën “aktin më të keq armiqësor” dhe një “shpallje të hapur lufte” kundër Koresë, ka thënë Ministria e Jashtme e Koresë së Veriut nëpërmjet një komunikatë, që e ka transmetuar agjencia qendrore koreane e lajmeve.

Reagimi i vendit të izoluar komunist vjen pasi SHBA-ja ka vënë sanksione kundër dikatorit verikorean për herë të parë të mërkurën, duke përmendur “abuzime të rënda të të drejtave të njeriut”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending