Connect with us

Lajme

Korea e Veriut teston nisjen e satelitëve në hapësirë

Published

on

Korea e Veriut ka kryer me sukses një test tokësor për një sistem të ri motorik për të nisur satelitët në hapësirë, raportojnë mediat shtetërore.

Kim Jong-Un, lideri i vendit, i kërkoi shkencëtarëve dhe inxhinierëve për të nisur përgatitjet për nisjen e një sateliti sa më shpejt të jetë e mundur, raporton KCNA.

Ky ishte i fundit i një serie testesh raketore të kryera brenda një viti.

Ndërkohë, Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë rënë dakord për të rritur bashkëpunimin në OKB për të trajtuar çështjen e testit bërthamor të kryer nga Korea e Veriut.

Testi nëntokësor bërthamor, që u krye në fillim të këtij muaji, mendohet të ketë qenë më i fuqishmi ndonjëherë.

Koreja e Veriut rregullisht lajmëron në lidhje me ecurinë e programeve të saj bërthamore dhe raketat megjithatë analistët thonë se shumica e tyre janë të pamundura për t’u verifikuar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending