Connect with us

Lajme

Korea e Veriut: Amerikanët janë fajtorë për BREXIT

Published

on

U është dashur dy javë kohë, por më në fund, edhe Korea e Veriut ka dhënë mendimin zyrtar në lidhje me BREXIT dhe ai është: fajin e ka Amerika.

Në një editorial të publikuar në gazetën shtetërore Rodong Sinmun, thuhet se 52 % e britanikëve votuan për ta lënë Bashkimin Europian sepse ata kanë humbur ‘shpirtin e tyre origjinal’

Në artikullin e publikuar në këtë gazetë, me titull “Bashkimi Europian i hutuar”, shkruhet se Bashkimi Europian do të duhej të kundërbalanconte ‘sistemin imperialist amerikan” mirëpo ka humbur këtë ide gjatë rrugëtimit të tij dhe tani mbështetja ndaj Amerikës po i kushton në politikat e saj të jashtme, shkruan Guardian.

“Kjo gjendje ka kthyer Europën në një sistem të pabalancuar, luftra civile të përgjakshme, një kaos anarkist në Lindjen e Mesme si dhe një ‘rrugë të papërfundim të refugjatëve”./D.D./Periskopi/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending