Connect with us

Lajme

Koordinim institucional për parandalimin e zjarreve

Shpërthimi i zjarreve në zonat fushore dhe pyjore të rajonit të Prizrenit ka mobilizuar drejtuesit e institucioneve të zbatimit të ligjit dhe të emergjencave për koordinimin e veprimeve me qëllim të parandalimit të rasteve të tilla.

Published

on

Sipas përgjegjësve, shkaktari kryesor i zjarreve që në pranverë, e sidomos në verë, dëmtojnë pyjet është faktori njeri, prandaj dhe është bërë thirrje për kujdes të shtuar dhe respektim të legjislacionit.

Zëdhënësi i Policisë rajonale të Prizrenit, Hazir Berisha, ka sqaruar se Drejtoria Rajonale e Policisë ka ftuar një takim pune me shtabet emergjente në nivel të drejtorive rajonale, Shërbimin e zjarrfikësve dhe Agjencinë pyjore të Kosovës me qëllim të bashkërendimit të veprimeve për parandalimin e zjarreve.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending