Connect with us

Lajme

Kontrabandë në Morinë, arrestohet doganieri dhe një shtetas nga Kosova

Published

on

Një doganier, i identifikuar si Saimir Thaçi, 30 vjeç, është prangosur mëngjesin e sotëm në doganën e Morinës në Kukës, pasi akuzohet për kontrabandë. Së bashku me të, për të njëjtën akuzë, është arrestuar edhe një shtetas nga Kosova, Afrim Sopaj, 33 vjeç.

Mësohet se gjatë kohës që ushtronte detyrën Thaçi nuk ka kryer veprimet doganore ndaj mjetit tip” Golf 4”, me targa 04-583FE, me drejtues Afrim Sopaj, i cili transportonte mallra kontrabandë.

Uniformat blu gjetën dhe sekuestruan në makinën e shtetasit kosovar nga Suareka këpucë, të cilat kalonin kontrabandë. Dosja për dy shtetasit në fjalë i ka kaluar Prokurorisë së Kukësit, për akuzën e “Kontrabandës nga punonjësit që lidhen me veprimtarinë e doganave” dhe “Kontrabanda me mallra të tjera”./Gazeta Shekulli/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending