Connect with us

Lajme

Konjufca, Veselit: Për ‘Aksham Pazare’ po të presim dy orë në Kuvend

Published

on

Shefi i grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca e ka kritikuar kryetarin e Kuvendit, Kadri Veselin për vonesën dy orësh të fillimit të seancës.

“Unë e kuptoj kur ka vonesë 10 apo 15 minuta, por jo edhe dy orë… Asnjë fjalë nuk u tha për këtë vonesë”, ka thënë Konjufca.

Madje sipas tij kjo vonesë është bërë për shkak të “aksham pazareve” që po i bënë PDK me LDK.

Por shefi grupit parlamentar të LDK-së Ismet Beqiri ka thënë se nuk ka asnjë “aksham pazar” këtu, përcjell ‘zeri.info’.

Njëjtë ka reaguar edhe shefi i grupit parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci.

Por sërish ka reaguar Konjufca duke thënë se pazaret në mes të dy partive në pushtet janë bërë qysh me marrëveshjen për koalicion, pasi sipas Konjufcës në këtë marrëveshje specifikohet që bordet e ndërmarrjeve publike dhe të agjencive të pavarura ndahen në mes tyre.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending