Connect with us

Lajme

Konjufca tregon se si i bëjnë pazaret PDK-ja dhe LDK-ja

Published

on

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës është diskutuar për shumë gjëra, edhe pse në agjendë Kuvendi kishte rishikimin e buxhetit të shtetit.

Seanca filloi me dy orë vonesë, pasi që kryekuvendari Kadri Veseli pati takime të papritura me përfaqësuesin e BE-së, Samuel Zhbogar dhe me ambasadorin amerikan, Greg Delawie.

Në fjalën e tij, deputeti i VV-së, Glauk Konjufca akuzoi rëndë dy partitë e koalicionit, PDK dhe LDK, duke thënë se Kosovën e kanë bërë pazar për hesape të tyre partiake.

Sipas Konjufcës, edhe vet marrëveshja për koalicion e këtyre dy partive përfshin ndarje të bordeve për punësim të personave partiak. /Periskopi/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending