Connect with us

Lajme

Konfiskohen 8 kg marihuanë në Dardani

Policia e Kosovës ka konfiskuar mbi 8 kilogramë marihuanë dhe ka arrestuar një person të dyshuar. Kjo pasi njësitet policore në banesën e të dyshuarit në lagjen “Dardani” të Prishtinës kanë kapur mbi 8 kg marihuanë.

Published

on

“Policia e Kosovës, konkretisht Drejtoria për Hetimin e Trafikim me Narkotikë, me datën 26 tetor 2016, pas një hetimi ka realizuar një plan taktik, me urdhër të gjykatës, duke bërë bastisjen e një banese në lagjen ‘Dardania’, nën dyshimin e bazuar se në atë lokacion mund të ketë sasi të narkotikëve. Pas bastisjes së banesës është gjetur sasi e narkotikëve, të cilat kanë qenë të mbështjella në 7 paketime të formave dhe madhësive të ndryshme, të mbushura me substancë të dyshuar narkotike të llojit marihuanë”, ka bërë të ditur Policia e Kosovës.

Me këtë rast është bërë arrestimi i të dyshuarit, A. M. I dyshuari i arrestuar akuzohet për veprën penale ‘blerje , posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotrope apo analoge’, Neni 273.

Sipas informatave të pranuara dyshohet se i dyshuari ka pasur qëllim shpërndarjen e narkotikëve në sasi më të vogla tek përdorues të ndryshëm.

“Vlera e narkotikëve pas matjes me peshore ka rezultuar të jetë me peshë të përgjithshme 8 kilogramë e 82 gramë. Gjithashtu lidhur me këtë rast janë konfiskuar edhe një thikë dhe tre telefona mobilë”, ka sqaruar Policia

Me urdhër të prokurorit i dyshuari ndalohet në qendrën e mbajtjes. /Lajmi.net

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending