Connect with us

Lajme

Konfirmohet se PDK dhe LDK po shkojnë drejt përçarjes për shkak të buxhetit

Kryetari i Komisionit për Buxhet Dhe Financa, Naser Osmani ka komentuar raportimet e fundit rreth përplasjeve eventuale ndërmjet koalicionit lidhur me çështjen e buxhetit për vitin 2017.

Published

on

Deputeti i LDK-së thotë se nuk ka ndonjë përplasje të thellë me partinë e Kadri Veselit lidhur me çështjen e buxhetit. Mirëpo, Osmani e pranon që në disa pika ka pakënaqësi të vogla.

“Nuk ka ndonjë ngjarje të përplasjes për buxhetin. Por, ne jemi në procesin e buxhetit dhe presim që kur të vjen në Kuvend të procedohet në Komisionin për Buxhet dhe Financa. Deri tash, në takimet me Fondin Monetar Ndërkombëtar çdo gjë ka shkuar si është më mirë, me përjashtim të disa shpenzimeve rrjedhëse për të cilat duhet të debatohet”, ka thënë ai.

Më tej, Osmani thotë se buxheti pritet të aprovohet nga qeveria Msutafa e më pas të votohet nga deputetët deri në fund të dhjetorit.

“Data 28 tetor është dita kur Qeveria pritet ta aprovojë buxhetin e më pas i njëjti të vjen në Kuvend. Pas 20 dhjetorit do të jetë i gatshëm për vitin 2017”, ka thënë ai. /Indeksonline/

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending