Konfirmohet: Këta janë dy futbollistët që do të largohen nga Napoli

Periskopi.com Sporti

Drejtori i Napolit, Cristiano Giuntoli konfirmon se Arkadiusz Milik dhe Fernando Llorente do të largohen në janar, ndërsa shërimi i Victor Osimhen është ende i pasigurt.

“Çdo lojë është një moment i së vërtetës, ju duhet të mbani kokën të qetë dhe ne do të shohim në fund të sezonit se kush i arrin synimet e tyre,” tha Giuntoli për Sky Sport Italia.

“Ne u ndjejmë të zemëruar pas ndeshjes me Interin, dhe të zhgënjyer, por edhe të mërzitur nga performanca që tregon se kemi arritur një nivel të lartë.”

Andrea Petagna dhe Matteo Politano ndërhyjnë sot për Lorenzo Insigne të pezulluar dhe të dëmtuarin Dries Mertens.

“Këta djem tashmë kanë treguar cilësinë e tyre dhe shpresojmë se do ta bëjnë përsëri këtë mbrëmje.”

Osimhen është gjithashtu ende jashtë dhe ka qenë që nga nëntori kur zhvendosi shpatullën e tij në detyrë ndërkombëtare me Nigerinë.

“Ai nuk është ende në formë të përsosur, shpresojmë të kthehet në janar. Ne nuk e dimë nëse është fillimi, mesi apo fundi, do të duhet të shohim se si reagon ai kur të kthehet në stërvitje. ”

Napoli ka një sulmues në skuadër, posaçërisht Arek Milik, por ai është ngrirë për shkak të mosmarrëveshjes së kontratës.

“Afati i transferimit është një çështje për të gjithë. Ne kemi një sulmues që shumë klube do të dëshironin ta kishin, kështu që do të presim dhe do të shohim se çfarë do të ndodhë, ”vazhdoi drejtori i sportit, përcjell GazetaBlic.

“Milik dëshiron të shkojë dhe të luajë në mënyrë që të jetë i gatshëm për Euro. Kjo është ajo që ai dëshiron. Nuk mendoj se do të nënshkruajmë askënd, pasi skuadra është e plotë, kështu që ne do të shesim vetëm një çift. Milik dhe Llorente? Mund te jete.”

Fernando Llorente thuhet se është në prag të një transferimi të janarit në Sampdoria.

Nikola Maksimovic dhe Elseid Hysaj do të jenë jashtë kontratës në qershor, por Giuntoli nuk është shumë i shqetësuar.

“Dera është e hapur, ne po vazhdojmë të flasim dhe shpresojmë të arrijmë një marrëveshje, por nuk jemi akoma atje.”

Shpërndaje në: