Connect with us

Lajme

Komuna sqaron pjesëmarrjen e Kurtit në takimin mes Ahmetit dhe Tërnavës

Published

on

Komuna e Prishtinës ka sqaruar takimin mes kryetarit të Prishtinës Shpend Ahmetit, kandidatit për kryeministër Albin Kurtit me kryetarin e Bashkësisë Islame, Naim Tërnava.

Njoftimi në komunikatën e Bashkësisë Islame për takimin me Ahmetin nuk sqaron detaje rreth këtij takimi, e vetmja gjë që thuhet në këtë komunikatë është bisedimi për çështjen e ndërtimit të Xhamisë së re.

Por zyrtari për medie në Komunën e Prishtinës, Adonis Tahiri ka thënë se ky takim nuk ka qenë në cilësinë e zyrtarëve të Komunës së Prishtinës, por në atë të Lëvizjes Vetëvendosjes.

“Në këtë takim janë diskutim shumë çështje ndër ndër to ka qenë ndërtimi i Xhamisë së re në Prishtinë por Kurti në takim ka marrë pjesë në cilësinë e kandidatit për kryeministër”, ka thënë Tahiri.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending