Connect with us

Lajme

Komuna e Prishtinës tash e tutje diskuton online me qytetarët

Published

on

Ka nisur konferenca e organizuar nga kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe drejtori i Administratës, Muhedin Nushi, në të cilën po prezantohet platforma digjitale për pjesëmarrje publike.

Kryetari i Komunës, Shpend Ahmeti tha se Komuna e Prishtinës ka mbajtur mbi 50 diskutime publike për t’i parë kërkesat e qytetareve.

Ai tha se me këtë platformë, nuk do të anashkalohen debatet publike, por bisedimet të bëhen në mënyrë online.

Ndërsa, Muhedin Nushi tha se platforma e re digjitale është thjeshte një platformë e cila iu mundëson qytetarëve propozime të projekteve për lagjen e tyre, transmeton KP.

Ata kanë vlerësuar se kjo platformë e rrit dukshëm transparencën në vendimmarrje.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending