Connect with us

Lajme

Komuna e Prishtinës promovon leximin

Published

on

Komuna e Prishtinës në nder të ditës Botërore të Poezisë ka organizuar një aktivitet me nxënësit e shkollës “Model” në Prishtinë, me të cilin synojnë të promovohet leximi dhe shkrimi i poezive dhe përrallave.

Në ditën ndërkombëtare të poezisë u ndanë edhe çmime për poezitë më të mira të zgjedhura nga një komision i shkollës.

Vendin e parë e mori nxënësja e klasës së nëntë Alma Hasani, me poezinë “Liria”, ndërsa nga shkolla e mesme, vendi i parë iu nda nxënësit Butrint Haxhaj, me poezinë “Muzeu”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending