Connect with us

Lajme

Kompania e ish-diplomatit Frank Wisner merr miliona nga buxheti i Kosovës

Nga kuleta e shtetit vazhdojnë të dalin para për llogari të kompanisë amerikane “Patton Boggs”, pjesë e së cilës është ish-diplomati Frank Wisner, i përfshirë në procesin negociator për statusin e Kosovës, në vitin 2007.

Published

on

 

Për “Patton Boggs”, të hënën janë ndarë 270 mijë euro, shkruan sot Koha Ditore.

Këto mjete janë destinuar nën arsyen e shlyerjes së obligimeve financiare ndaj kompanisë së kontraktuar për konsulencë. E deri tash ajo ka përfituar edhe shumë para të tjera nga buxheti i shtetit.

Kjo, për shkak që, përpos në lobim është angazhuar edhe për shërbime juridike në konteste pranë arbitrazhit që Kosova ka.

Avdullah Hoti, ministër i Financave, ka thënë se ndarja e mjeteve është bërë me kërkesë të Ministrisë së Punëve të Jashtme. Obligimet financiare ndaj “Patton Boggs”, sipas ministrit Hoti, dalin nga kontrata e datës 28 shkurt 2014, e nënshkruar nga kompania dhe nga MPJ-ja.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending