Connect with us

Lajme

Komiteti i BE’së miraton qëndrimin për hapjen e kapitujve të Serbisë

Published

on

Komiteti i Përfaqësuesve të Përhershëm të Shteteve Anëtare të BE-së (COREPER) ka miratuar  në emër të Këshillit Evropian,  pozicionin e përbashkët evropiane për hapjen e kapitujve 23 dhe 24 të negociatave për anëtarësim të Serbisë, transmeton Klan Kosova.

Ambasadorët e vendeve anëtare pa debat kanë konfirmuar konsensusin e arritur të martën kur edhe të 28 vendet anëtare ranë dakord mbi një qëndrim të përbashkët mbi një qëndrim të përbashkët për kapitullin negociues 23.

Me këtë rast është dhënë drita jeshile për hapjen e kapitujve 23 dhe 24 që kanë të bëjnë me gjyqësorin dhe të drejtat themelore, drejtësinë dhe sigurinë, raporton Tanjug.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending