Connect with us

Lajme

Komisioni për legjislacion kërkon zbardhjen e rrethanave të vdekjes së Deharit

Nënkryetarja e Komisionit për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit, Selvije Halimi, në mbledhjen e sotme në mbledhjen e sotme të këtij komisioni ka shprehur shqetësimin e saj lidhur me vdekjen e Astrit Deharit, në Qendrën e Paraburgimit në Prizren.

Published

on

“Në emër të Komisionit shpreh ngushëllime për familjen dhe njëherit kërkojmë nga organet kompetente, të prirura nga Ministria e Drejtësisë,si mbikëqyrëse e qendrave korrektuese, që në kohë sa më të shpejtë dhe në mënyrë profesionale të zbardhin të vërtetën dhe të gjejnë shkaktarët e vdekjes së personit të paraburgosur”.

“Ka qenë rast i rëndë dhe besojmë se organet kompetente do të dalin me raporte mbi gjendjen e vërtetë për ditën e shtunë në burgun e Prizrenit”, u shpreh ajo.

Komisioni në fjalë më pas vazhduar  me mbledhjen e rregullt dhe ka përkrahur raportin me amendamente të grupit të punës së Komisionit për Projektligjin për Akademinë e Drejtësisë, transmeton Klan Kosova.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending