Connect with us

Sporti

Kombëtarja kthehet sot në Shqipëri

Published

on

Mbrëmja e së mërkurës ishte e fundit e Kombëtares shqiptare në Francë, ku po zhvillohet Evropiani 2016 i futbollit.

Ekipi kuqezi ka mësuar fatin e tij – eliminimin, pas ndeshjes Hungari – Portugali 3:3, duke përfunduar i treti në Grupin A me tri pikë.

Kombëtarja do ta lëshojë Francën, të enjten, (sot) para orës 15:00 dhe rreth orës 17:00, ajo pritet të mbërrijë në Tiranë, ku Qeveria shqiptare ka paralajmëruar se do t’i organizojë pritje të madhe.

“Sapo u mbyll kapitulli më fantastik i futbollit shqiptar, dhe pas një eliminimi për arsye të golaverazhit, misioni kuqezi në ‘Euro 2016’ kthehet nesër (e enjte v.j.) në atdhe rreth orës 17.00. Le t’u dhurojmë heronjve tanë një festë të paharrueshme mikpritjeje, në shenjë mirënjohjeje e respekti për kontributin e tyre të jashtëzakonshëm për fanellën dhe imazhin e Shqipërisë”, ka shkruar në faqen e tij në “Facebook”, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Për Shqipërinë kjo ishte paraqitja e parë në një garë të madhe dhe përfundoi mes 18 më të mirave, nga 24 ekipe që morën pjesë.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Sporti

sport 3

Published

on

By

Continue Reading

Sporti

sport 2

Published

on

By

Continue Reading

Trending