Connect with us

Lajme

Komandanti i FSK-së thotë se moti janë të gatshëm për Forca të Armatosura

Me rastin e shënimit të 8 – vjetorit të themelimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK), komandanti i kësaj force, gjenerallejtënant Rrahman Rama, ka bërë me dije se FSK-ja i ka kryer të gjitha obligimet e saj dhe është në pritje të vendimit për t’u transformuar në Forca të Armatosura.

Published

on

Ai ka thënë se është në interesin e Kosovës dhe qyetetarëve të saj që sa më parë të merret vendimi për transformimin e FSK-së.

Në një intervistë për gazetën “Epoka e Re”, Rama ka vlerësuar se gjatë kësaj periudhe FSK-ja ka bërë arritje të mëdha si dhe ka përmbushur misionin e vet kushtetues.

Ai ka thënë se FSK-ja është zhvilluar, ngritur dhe avancuar duke u bazuar gjithnjë në standardet e NATO-s.

Rama është shprehur i kënaqur që për një kohë të shkurtër FSK-ja është shndërruar në institucionin më të besueshëm dhe më të respektueshëm në vend.

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending