Connect with us

Lajme

Kanë nisur pritjet në Vërmicë e Merdare (Foto)

Published

on

Në Pikën e Kalimit Kufitar në Vërmicë dhe Merdare kanë nisur të krijohen kolona të automjeteve në hyrje,.

Derisa në pikat tjera kufitare pritja për të hyrë në territorin e Kosovës nuk është më shumë se 5 minuta, në këto dy pika, bashkatdhetarët duhet të presin deri në gjysmë orë.

Të dhënat e fundit të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar tregojnë se kolona më e gjatë është në Vërmicë, deri në 80 metra në hyrje, ku qytetarët detyrohen të presin 20-30 minuta,

E në Merdare kolona e automjeteve është e gjatë deri në 50 metra në hyrje.

Me ardhjen e bashkatdhetarëve pika kufitare janë më të ngarkuaratdhe së gjatë Korrikut dhe Gushtit krijohen kolona më kilometra të gjata. /Indeksonline/

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lajme

TEST PER MAIN POST PAGE

Published

on

By

this is just a test to see how Gjergji is doing….spolier alert he seems do be doing good.

Continue Reading

Lajme

SKANDAL UFC FEATHERWEIGHT CHAMP KNOCKS OUT PESANT

Published

on

By

UFC Featherweight Super Star Denisa “ANXHELIKA” Axhanela knocks out nje pesant ne MANA BOARD GAMES ne prishtine, presidenti i UFC Prishtina Berti Grorani thot se preferon te goditet nga Francis Nunganu se sa nga Denisa, Co owner i UFC Prishtina edhe Welterweight champ Ari Gojani nuk ka guxuar te flas per incidentin nga frika se Denisa mund ta godas. Fjolla Gjikolli eshte shume e kenaqur me qka ka ndodhur deri tani.

Continue Reading

Lajme

TESTI 2 PER SLIDER HYHYHY

Published

on

By

Continue Reading

Trending